» Články


Jídelníček - snídaně

Ve dnešním článku se dočtete něco o snídaních. Ne nadarmo se říká, že jsou snídaně nejdůležitějším jídlem dne, a právě toto tvrzení hodlám dnes podpořit různými argumenty. Tímto článkem bych chtěl doplnit cvičební plán Cvičení s trenérem, abyste získali náhled na nejdůležitější složky cvičební etiky. Těmi jsou: cvičení (posilování a intervalový trénink), stravování (životospráva) a nakonec kvalitní spánek (8-10h). Kromě samotného cvičení můžete sledovat i dietu, podle níž se řídím.

  • Aktuálně 4.81/5

Hodnocení: 4.8/5 (hlasováno: 310x)

Přečteno: 84302x

Zaručený způsob, jak se zbavit tučného břicha a širokých boků

V poslední době jsem obdržel několik emailů, kde si autorky a autoři stěžovali na problémové partie – břicho, boky a hýždě. Dotazy se vesměs opakovaly: „Jaké cviky pomáhají k zeštíhlení těchto partií?“ „Proč není ve Vašich cvičebních plánech více cviků na břicho?“ nebo „V sekci Cviky mi chybí cviky na boky.“  Domnívám se, že ohledně těchto témat panuje mnoho mýtů, a proto bych chtěl alespoň některé věci uvést na pravou míru.

  • Aktuálně 4.51/5

Hodnocení: 4.5/5 (hlasováno: 490x)

Přečteno: 194297x

Potřeba vitamínů při sportování

Každá fyzická aktivita vyvolává zvýšené požadavky na naše tělo, a to nemluvíme o sportování na vrcholové úrovni. Sportování zrychluje metabolické procesy a rychleji trávíme. V důsledku toho rychleji spotřebováváme vitamíny a minerální látky, zejména při samotném tréninku.

  • Aktuálně 4.60/5

Hodnocení: 4.6/5 (hlasováno: 118x)

Přečteno: 36769x

Jak získat správnou motivaci při hubnutí?

Důvod, proč mnoho lidí nikdy nedosáhne vytouženého výsledku při hubnutí, je nedostatek motivace. Ta ovlivňuje důslednost dodržování klíčových faktorů při hubnutí – správné stravy a cvičení. Jestliže je váš přístup laxní, brzdíte tím proces hubnutí a výsledky se nedostavují. Nakonec si řeknete, proč se vůbec snažit, když je to k ničemu. Proto je motivace alfou a omegou při hubnutí i při budování svalové hmoty.

  • Aktuálně 4.62/5

Hodnocení: 4.6/5 (hlasováno: 202x)

Přečteno: 23642x

Vybíráme ideální dietní program – jak nato?

Asi většina lidí by si přála najít dietu, při které by se jim podařilo rychle zhubnout a trvale se zbavit přebytečných kil. Existuje celá řada hubnoucích programů a diet, jež slibují výborné výsledky a některé z nich opravdu fungují. Ale ve většině případů, jakmile s dietou skončíte, nastane tzv. jojo efekt a shozená kila se bleskově vrátí zpět.

  • Aktuálně 4.59/5

Hodnocení: 4.6/5 (hlasováno: 114x)

Přečteno: 28639x