3 efektivní cvičení pro spalování tuků

Padne-li slovo na téma spalování tuků, většině se pravděpodobně vybaví nějaký druh kardio cvičení. Je to pochopitelné, neboť na stránkách mnoha magazínů často narazíte na články obsahující rady typu „běhejte 15-30 minut třikrát nebo čtyřikrát týdně“. Jejich autoři tvrdí, že po určité době, kdy tělo spálí sacharidy, začne spalovat tuky – ve skutečnosti se spíše uchýlí ke spalování bílkovin, tedy svalové hmoty a spolu s tím i tukových zásob.

Nyní si řekneme, jak dosáhnout plochého břicha a neztratit přitom svalovou hmotu.

1. Posilování

Když mluvím o posilování, mám na mysli jeden z mých cvičebních plánů. Toto je totiž rozdílné oproti běžnému zvedání činek v posilovně. Jednotlivé cviky se cvičí v supersériích s krátkými pauzami. To je náročnější na kardiovaskulární systém a zrychlíte tak i svůj metabolismus. Vaše tělo je pak schopno spalovat více kalorií a to i po tréninku, kdy odpočíváte. Pamatujte však na rovnici hubnutí: energetický příjem musí být nižší než výdej. Když budete hodně cvičit a hodně jíst, úspěchu se nedočkáte.

2. Běh

Běh je ideální pro zpevnění postavy. Zapojuje více či méně všechny svaly našeho těla. Především nohy, ale také záda, břicho a paže. Když mluvím o běhu, nemám na mysli vyklusávání po dobu 30 minut nebo déle.

Pro spalování tuků a udržení svalové hmoty je ideální běh v intervalech. Intervalový běh je poměrně náročný, a proto doporučuji k tomuto typu cvičení přistupovat opatrně a intenzitu zvyšovat postupně. Jedná se ale o výborný způsob, jak výrazně zrychlit svůj metabolismus. To vám umožní spalovat tuky po dlouhé hodiny, kdy už netrénujete. Sám jsem byl překvapen, jak jsem si po 2 měsících dokázal zformovat svou postavu. Jak probíhá intervalový běh, se dozvíte v tomto článku intervalový trénink.

Když tento proces podpoříte správnou životosprávou, výsledky se zaručeně dostaví. Měli byste se proto vyvarovat jídel, která nabízí fast foody, sladkostí a obecně jídel s vysokou energetickou hodnotou.

3. Kondiční kick-box

Skvělá aktivita k odreagování, díky níž se můžete zbavit nejen stresu, ale i tuků. Kondiční kick-box je náročný na koordinaci a fyzičku, ale po krátké době obě tyto vlastnosti vypilujete. Zapojíte při něm sílu, rychlost a obratnost a zpevníte si celé tělo. Stejně jako při klasickém boxu trénujete v dvouminutových intervalech s minutovými pauzami, což je podobné jako při intervalovém tréninku. Kondiční kick-box mohou provozovat jak muži, tak i ženy.

4. Voda

Dodržování pitného režimu na první pohled nemá se spalováním tuků moc společného. Kromě toho, že tekutiny zajišťují správné fungování základních životních funkcí, tak podporují látkovou výměnu. Po jídle tělo získává energii ve formě sacharidů, bílkovin a tuků. Jako poslední zdroj energie využívá tuky, a proto čím dříve strávíme sacharidy a bílkoviny, tím dříve může tělo přejít na tuky. Voda je důležitá pro lepší trávení a vstřebávání získaných živin. Dále je dostatek vody prospěšný pro naše zdraví a kvalitní trénink. Při dlouhém a náročném tréninku vytrvalců samotná voda nestačí. Například v létě, kdy se potíme více než obvykle, tělo vylučuje spolu s potem i řadu minerálů, které je vhodné doplnit prostřednictvím iontového drinku.

 

Přeji hodně úspěchů a vytrvejte ve svém snažení.

Váš online trenér, Tomáš Jehlička

Hodnocení: 4.4/5 (hlasováno: 215x)

pošli na vybrali.sme.sk

Přečteno: 74919x