7 základních chyb při hubnutí, které lidé opakují

V tomto článku si povíme o chybách, jichž se většině lidí nedaří vyvarovat. Zpomalují tak proces hubnutí, který se zdá být nekonečný, a proto nakonec nevytrvají ve svém snažení. Pokud hodláte zhubnout nebo si udržet stejnou postavu, je nejen důležité to, co děláte, abyste zhubli, ale také to, co děláte proti tomu, abyste nepřibrali.

1. Nedomýšlejí důsledky svých kroků

Jeden z nejlepších fitness trenérů říká, že nechává své klienty přemýšlet o tom, co jedí a pijí a také o tom, jak cvičí. Jakmile dokážeme rozlišovat mezi tím, co nám pomáhá zbavit se nadbytečných kil a co nikoliv, tak teprve začneme dělat správná rozhodnutí. Pamatujte, že vše co jíme, má přímý vliv na spalování či ukládání tuků. To samé platí o cvičení. Každé cvičení, ve vztahu ke spalování tuků, bude dosahovat jiného výsledku. Mějte toto na paměti a rozmyslete si, jestli dáte přednost smaženému řízku s hranolky a tatarkou nebo těstovinovému salátu s kuřecím masem.

2. Nestarají se o příčiny zvýšení hladiny cukru v krvi – hlavního faktoru ovlivňujícího, jestli tělo spaluje tuky

Jakmile prudce zvýšíte hladinu cukru v krvi, dáváte tělu signál: „Ukládej tuky!“. Pokud si toto neuvědomíte, bude pro vás spalování tuků noční můrou. Proto se vyvarujte bílého pečiva, sladkostí a sladkých nápojů (Coca-Cola, limonády a podobně). V tomto případě je ideální čistá voda. Po každém jídle se hladina cukru v krvi zvedne, jde o to, jak moc a na jak dlouho.

Když naše tělo čerpá energii, začíná u sacharidů, poté čerpá z bílkovin a nakonec přejde na tuky. Pokud mezi jídly pijeme sladké nápoje, stále bere energii ze sacharidů, které jsou v těchto nápojích obsaženy. K tukům se naše tělo ani nedostane a nespálí tak ani gram tuku. Doba, po které přejde tělo na spalování tuků, záleží na množství sacharidů a proteinů v porci a na rychlosti našeho metabolismu.

3. Cvičí podle zastaralých metod, které jsou dávno přežité

V 80. letech bylo populární cvičení při nízké intenzitě, které trvalo velice dlouho. Klasickým příkladem je lehký běh po dobu 30-45 minut. Tímto způsobem nikdy nedocílíte takových výsledků jako silovým nebo intervalovým tréninkem. Tyto účinné a vyzkoušené metody pomohly změnit postavu již řadě lidí. Doporučuji vám jeden ze svých cvičebních plánů v kombinaci s intervalovým tréninkem a během 2-3 měsíců uděláte větší pokrok než během uplynulé 2-3 roky.

4. Nevěnují ani 30 minut promyšlení jídelníčku na další den

Pokud toto opomenete, jen těžko se vyvarujete následující situaci. Jste-li mimo domov a přepadne vás hlad, máte zpravidla dvě možnosti: můžete se najíst ve fast foodu nebo restauraci nebo další možností je pak hladovět. Restaurace není nejhorší volba, ale nedostatek času vám to zpravidla nedovolí. Dát si oběd či svačinu ve fast foodu je to nejhorší, co můžete udělat. Na druhou stranu hladovění je velice nepříjemné a nezdravé. Ani jedna varianta vám však nepomůže zbavit se přebytečných kil. Proto si nezapomeňte vždy připravit svačinu, než vyrazíte do města. Popřemýšlejte tedy, co vás další den čeká a zvažte, zda je třeba se na to připravit.

5. Jedí málo zeleniny

Při našem snažení zbavit se nadbytečných kil nám zelenina zaručeně pomůže. Ke každému jídlu bychom měli sníst nějaký druh zeleniny. Zelenina je bohatá na vitamíny a vlákninu, která zlepší náš zažívací systém a také udrží na uzdě hladinu cukru v krvi. Tím dojde k zachování ideálních podmínek pro spalování tuků. Proto pamatujte, že obloha v restauraci není jen pro okrasu.

6. Špatný životní styl

Popíjení v baru nebo hospodě dlouho do noci je velice nevhodné, když chcete spalovat tuky nebo nabírat svalovou hmotu. Ve spánku tělo obnovuje poškozené svalové tkáně a vytváří mnoho důležitých hormonů. Řada z nich napomáhá našemu tělu při odbourávání tuků. Více o vlivu hormonů na spalování tuků si povíme v jednom z následujících článků.

7. Neplánují a neanalyzují svůj cvičební plán

Jestli cvičíte doma nebo v posilovně a nemáte žádný plán, podle kterého se řídíte, určitě nedosahujete takových výsledků, kterých byste byli schopni. Vedení cvičebního plánu je důležité jako cvičení samo. Jak zjistíte, že to či ono cvičení bylo účinné, když o něm nemáte záznam? Jak se v budoucnu vyvarujete cvičení, které Vám nepřineslo žádné výsledky? Bez záznamů asi jen těžko. Proto cvičební plán si můžete pohodlně zaznamenávat na těchto stránkách do svého profilu.

 

Přeji hodně úspěchů a vytrvejte ve svém snažení.

Váš online trenér, Tomáš Jehlička

Hodnocení: 4.6/5 (hlasováno: 197x)

pošli na vybrali.sme.sk

Přečteno: 40500x