» Články


« předchozí
1 2

Jídelníček - obědy a večeře

Obědy a večeře jsou posledními z jídel na našem denním menu, která jsem ještě nezmínil v sérii článků o jídelníčku. Rád bych připomněl, že všech pět jídel na vašem denním menu má stejnou důležitost a žádné z nich nesmíme během dne vynechat. Výjimkou řadící se svým významem nad ostatní jídla jsou snídaně. Důvody, proč tomu tak je, se můžete dočíst v předcházejícím článku Jídelníček - snídaně. Nyní k problematice obědů a večeří. Jak si na ně udělat čas? Co a jak připravit, abychom netrávili hodiny v kuchyni? Proč se na noc nenacpat k prasknutí a jaké to může mít důsledky? To a více se dozvíte v následujících řádcích.

  • Aktuálně 4.72/5

Hodnocení: 4.7/5 (hlasováno: 276x)

Přečteno: 87387x

Jídelníček - svačiny

Ač většina lidí svačinám nevěnuje mnoho pozornosti a bere je pouze jako přesnídávku, měly by být stejně energeticky vydatné jako obědy nebo večeře. Proto je velkou chybou ke svačině zakousnout pouze jablko nebo si dát kelímek jogurtu. Vzhledem k tomu, že všechny svačiny nejsou stejné, rozdělil bych je na obyčejné dopolední svačiny a svačiny po tréninku, na které jsou kladeny jiné nároky.  

  • Aktuálně 4.72/5

Hodnocení: 4.7/5 (hlasováno: 179x)

Přečteno: 67262x

Jídelníček - snídaně

Ve dnešním článku se dočtete něco o snídaních. Ne nadarmo se říká, že jsou snídaně nejdůležitějším jídlem dne, a právě toto tvrzení hodlám dnes podpořit různými argumenty. Tímto článkem bych chtěl doplnit cvičební plán Cvičení s trenérem, abyste získali náhled na nejdůležitější složky cvičební etiky. Těmi jsou: cvičení (posilování a intervalový trénink), stravování (životospráva) a nakonec kvalitní spánek (8-10h). Kromě samotného cvičení můžete sledovat i dietu, podle níž se řídím.

  • Aktuálně 4.81/5

Hodnocení: 4.8/5 (hlasováno: 310x)

Přečteno: 84300x

Potřeba vitamínů při sportování

Každá fyzická aktivita vyvolává zvýšené požadavky na naše tělo, a to nemluvíme o sportování na vrcholové úrovni. Sportování zrychluje metabolické procesy a rychleji trávíme. V důsledku toho rychleji spotřebováváme vitamíny a minerální látky, zejména při samotném tréninku.

  • Aktuálně 4.60/5

Hodnocení: 4.6/5 (hlasováno: 118x)

Přečteno: 36766x

Nejdůležitější zásady vyvážené stravy

Na začátek je nutné si alespoň ve zkratce vysvětlit, co máme na mysli, mluvíme-li o zásadách vyvážené stravy. Řídit se principy vyvážené stravy znamená, neopomíjet jednotlivé makrosložky (bílkoviny, sacharidy a tuky) a mikrosložky (vitamíny a minerály) stravy a také udržovat tyto složky ve správném poměru. To přispívá k lepšímu fungování našeho organismu a k přirozenému růstu v době dospívání.

  • Aktuálně 4.68/5

Hodnocení: 4.7/5 (hlasováno: 262x)

Přečteno: 71136x
« předchozí
1 2