Cvičební programy- PX90, bodyrock.tv, CrossFit...

Cokoliv společného s budováním svalů a spalováním tuků pište sem.

Cvičební programy- PX90, bodyrock.tv, CrossFit...

Příspěvekod popicpop » úte 28. čer 2011 11:38:58

Založil jsem nové téma, protože bych rád věděl co si místní dopisovatelé myslí o výše zmíněných popř. i jiných cvičebních programech. Všiml jsem si totiž, že mnoho lidí i zde zkouší co se dá a celkem dost bezmyšlenkovitě. Neříkám, že jsou tato cvičení špatná, ale někdy slibují nesplnitelné. Líbí se mi na těchto stránkách, že spíše podporují názor: ´cvičit a pohybovat se celý život´. A to je dost důležité.
PX90: necvičil jsem, ale připadá mi jako zbytečně náročné cvičení.Určitě ne pro ´hobíky´, což je drtivá většina lidí zde.
bodyrock.tv: občas cvičím, ale připadá mě to jako dost chaotické cvičení. Trochu mi vadí, že Zuzana cvičí 15min denně a vykládá, že je to všechno. Ale potom plave, běhá, cvičí jógu a to už nepíše...
CrossFit: dobrý cvičení, původně určené pro bojové sporty, ale dost náročné pro amatéry...
Cvičení podle Tomáše: nechci dělat agitku, ale tak nějak by to mělo podle mě vypadat. Problém je, že pokud odcvičíte všechna cvičení zde, musíte zaplatit abyste pokračovali dál...
Pokud máte nějaké zkušenosti s výše uvedenými programy popř. i jinými napište.
popicpop

Re: Cvičební programy- PX90, bodyrock.tv, CrossFit...

Příspěvekod Arlena » úte 28. čer 2011 13:16:04

Tvůj názor na bodyrock.tv naprosto sdílím...cviky Zuzany se mi líbí, některé používám (ty bez těch drahých pomůcek), ale mám prostě pocit, že cvičení za celý den by nemělo být jenom maximální opakování nějaký burpees...ale na druhou stranu, konkurence na tomto poli je veliká a Zuzana svou postavou a přístupem už "donutila" spousty lidí (hlavně Američanů) k tomu, aby aspoň těch 15 minut denně tvrdě cvičeli, otázkou je, jestli se někdy ty její následníci s tímhle stylem cvičení dostanou k postavě jako má ona, podle toho, co jsem četla, tak děla i capoiru (nebo jak se to píše) a jak píšeš spoustu dalších sportů...
Arlena

Příspěvekod popicpop » úte 28. čer 2011 14:27:11

Jak píšeš: Zuzana vypadá dobře, ale určitě ne jenom z těch jejich propagovaných cvičení. Ale cvičí se to dobře a hlavně to není nudný. Přesto bych to necvičil celý rok, ale jenom občas. Taky si myslím, že pro mladé holky 20-35 je to cvičení dobrý, ale pro starší bych to moc nedoporučoval.Hlavně pro ty co 20 let nic nedělali a teď chtějí být mladice. :lol:
popicpop

Příspěvekod Laurisek » úte 28. čer 2011 15:11:50

No já znám jen body rock tv,ty další cvičení neznám. Jak sem zmínila,docela mě to baví,ikdyž mě to skoro pokaždé vyřídí,je ale fakt,že pohyb se má střídat. No a na to,abych cvičila každý den,nemám teda energii,ono lítat kolem dětí,rodiny atd....samo o sobě dá někdy tolik zabrat,že su ráda,že mám večer "voraz" :D .Ale tak 4 krát do týdne cvičím,někdy i 5 krát :D
Laurisek

Příspěvekod Larry-50 » stř 29. čer 2011 1:24:27

Pěkně jsi to napsal, cvičit se musí celý život, nějaké krátkodobé snahy nemají smysl. Přestaneš, a všechno co jsi natrénoval, je pryč.Já mám rád cvičení s činkama. Stačí tři, hodinové treninky v týdnu. Je to cvičení sice takové stereotypní, ale co v životě se nakonec nestane obehranou písničkou.Hlavně se poměrně "lehce" dá získat pěkná postava a člověk se cítí silný.
Larry-50

Příspěvekod Laurisek » stř 29. čer 2011 9:55:04

Ono každého asi baví něco jiného a pokud to člověku vyhovuje,tak ať to dělá. Mě body rock tv chytlo,baví mě na tom,že opravdu cítím,že dostalo zabrat celé tělo a ty výsledky v kombinaci s intervalákem opravdu vidím. Já jsem celkem dost omezená těma dětma,jelikož je mám neustále za zadkem,babičky nám nefungují :( ,takže bohužel nemůžu dělat nějaké venkovní sporty, no vlastně nikam si nějak nemůžu bez nich vyrazit. Ale nevymlouvám se na to a cvičím alespoň podle svých možností!
Laurisek

Příspěvekod kominar » stř 29. čer 2011 11:10:10

Jestvuje prosim vas nejaky dostupny link na tie cviky Crossfit? Celkom rád by som sa na to aspon zo zvedavosti pozrel. Dakujem
kominar

Příspěvekod popicpop » stř 29. čer 2011 12:50:47

ten link na CrossFit: http://www.youtube.com/watch?v=maNaJ63S ... re=related
To je to, že je tisíc lidí a každému vyhovuje trochu něco jiného. Asi nejtěžší je najít co. Někomu vyhovují činky, někomu cvičení doma. Ale problém je, že člověk najde na netu různá cvičení, ale spousta z těch cvičení je hodně specifická. Třeba dost dobře nechápu to P90X a už vůbec nevěřím, že je to nějak dobré pro amatéry. Ale možná mě někdo vyvede z míry...I ten CrossFit není špatný, ale dost náročný...prostě není pro každého. Jde mi o to, že se tady objeví spousta začátečníků a ostatní jim doporučují dost náročné cvičení. Možná by stálo za to rozdělit diskuzi na ty, co začínají cvičit a na ty co cvičí už nějaký rok a mají s tím zkušenosti. Takhle tady 14letý kluk radí 30leté mamině jak má cvičit a to si myslím není úplně OK.
popicpop

Příspěvekod kominar » stř 29. čer 2011 13:13:14

kominar

Příspěvekod josefs » stř 29. čer 2011 20:04:24

Dobrý den,

jelikož momnetálně cvičím program P90X tak sem taky něco napíšu. Tohle cvičení je extrémně náročné a jako takové také dává extremní výsledky. Nicméně je třeba říci, že není pro každého, rozhodně ne pro člověka, který se cvičením po delší době začíná nebo nikdy v životě necvičil. Já osobně jsem odcvičil všechny zdejší plány a když jsem s nimi skončil, tak jsem teprve hledal něco nového. Cvičební plány, které jsou na sesterských stránkách na http://www.trener-online.cz jsou spíše do posilovny a tam mě cvičit nebaví. Našel jsem si tedy P90X.

Program P90X je komplexní program a je třeba ho dobře nastudovat a pochopit. Všechny instrukce dostanete společně se zakoupeným programem. Také je třeba velmi dobře chápat podstatu jednotlivých cviků a provádět je správně. Toto vyžaduje určitou zkušenost s cvičením a řekl bych uměním si ty správné svaly během cviků procítit.

Znovu bych podtrhnul, že tento program není pro nováčky a lidi bez kondice, jinak hrozí přetrénovaní a zranění. Kdo nikdy necvičil ať raději začne s cvičením na zdejších stránkách. Po odcvičení všech plánu a hlavně pochopení jakou roli v životě hraje strava a odpočinek se pustit do náročnějších cvičebních programů jak P90X nebo podobné.Jinak je to zbytečně vynaložené usilí.
josefs

Další

Zpět na Trénink pro zlepšení postavy